Arcadius Mauritz Photographer
portfolio & bio

Arcadius Mauritz – ur. 1982r. w Płocku. Portrecista, fotograf mody. Przede wszystkim artysta, ale i utalentowany rzemieślnik. Twórca, wykładowca, filmowiec. W wolnych chwilach – kompozytor i producent muzyczny. Mówi biegle po angielsku i francusku. W latach 2005-2013 tłumacz i koordynator w branży przemysłowej (inwestycje i remonty zagraniczne – Francja, Litwa). Od 2014 r. na stałe mieszka i działa w Warszawie, gdzie całkowicie poświęcił się fotografii. W 2018 r. obchodził 10lecie pracy twórczej.

10lecie pracy twórczej Arcadiusa Mauritza / relacja video

Arcadius jest ambasadorem m.in. japońskiej marki EIZO


Laureat prestiżowej nagrody VIVA! Photo Awards w kategorii MODA za edytorial „All Saints”. Ambasador marek OLYMPUS, EIZO, 3LT oraz PEAK DESIGN.


W swoich autorskich edytorialach modowych stawia na rozmach, awangardę, umiejętne łączenie różnych środków stylistycznych przy jednoczesnym zachowaniu unikalnej prostoty formy. Jako portrecista wyraża swoje uwielbienie dla klasyki oraz kładzie ogromny nacisk na pozytywną relację z osobą fotografowaną. Jak sam mówi : „Kontakt z drugim człowiekiem w mojej pracy jest bardzo ważny. Dlatego zawsze staram się o wzajemny szacunek, otwartość i pozytywny „drive”. Wyznaję zasadę, że na każdym kroku trzeba mieć oczy szeroko otwarte. I serce też.”
„Arcadius Mauritz to marka sama w sobie. Łączy talent z ogromną pasją. Do tego dokłada intelekt i intuicję, którą się kieruje. A to wszystko zwieńcza niesamowitym profesjonalizmem.”
Agnieszka Kaczorowska, tancerka, aktorka, właścicielka szkoły tańca Danceworld by Agnieszka Kaczorowska
Spełnia się również jako wykładowca i prowadzący warsztaty fotograficzne w całej Polsce zarówno prywatnie jak i na zlecenie marek partnerskich. Jego autorskie warsztaty fotograficzne „Portret. Siła Prostoty.” uchodzą za kultowe i cieszą się nieprzerwanym zainteresowaniem od ponad 3 lat. Arcadius wystąpił jako prelegent w ramach m.in. Blog Conference Poznań, ElementTalks, SeeBloggers, XVIII Targi Film Video Foto oraz podczas imprez integracyjnych dla firm FotoJoker, Vilmorin. 
Prowadził również sesje pokazowe dla marki QUADRALITE w języku francuskim oraz angielskim podczas Międzynarodowych Targów Fotograficznych w Paryżu „Salon de la Photo” 2018.
„Arcadius Mauritz to człowiek wielu talentów. Zajmuje się fotografią, modą, muzyką, filmem. Z drugiej zaś strony jest totalnym minimalistą w tym co robi. Łącząc tę cechę z jego osobowością otrzymujemy niebywałą mieszankę, którą możemy zobaczyć w jego wspaniałej fotografii.”
Przemysław Jakubczyk, master trainer, Olympus Polska

Kulisy jednej z edycji warsztatów Arcadiusa / Studio Huśtawka 2017

Sesje pokazowe Arcadiusa podczas targów Salon de la Photo w Paryżu 2018 / relacja video


Zrealizował komercyjne projekty zdjęciowe m.in. dla : 
Estée Lauder, Electrolux, STOCK Spirits, Essilor Polonia, L`OREAL, WILO, Dentons.
Arcadius ma na swoim koncie liczne sesje portretowe, modowe, artystyczne oraz publikacje z udziałem Gwiazd polskiego showbiznesu tj. Danuta Stenka, Budka Suflera, Dorota Gardias, Patricia Kazadi, Agnieszka Kaczorowska, Sławek Uniatowski, Ewelina Lisowska, Ilona Felicjańska, Edyta Herbuś, Anna Karwan, Zofia Wichłacz i wielu innych.
Jest autorem zdjęć do kampanii społecznych Kocham. Szanuję (Krajowe Centrum Kompetencji), Jestem Głodny (PCK), NIEZALEŻNE (Instytut Miłości), Projekt kalendarza na 2019r. pt. „Obecność” (Stowarzyszenie mali bracia Ubogich).
Arcadius współpracował także z takimi zagranicznymi Gwiazdami jak ikona rocka CRISTINA SCABBIA, JACOB COLLIER, IMANY, AYO czy Gwiazda muzycznej sceny alternatywnej – Alissą White-Gluz.

Kulisy sesji do kalendarza charytatywnego #OBECNOŚĆ

Kulisy sesji Arcadiusa z kanadyjską wokalistką alternatywną Alissą White-Gluz